Достапни линкови

logo-print

Претседателски избори во Египет закажани по два месеци од парламентарните


Претседателските избори во Египет ќе се одржат еден или два месеци по парламентарните избори во септември, соопштија денеска од привремената воена власт во земјата. Најавата ја даде Мухамед Шахен, член на владеачкиот воен совет при презентацијата на уставот кој беше изгласан на референдум. Референдумското гласање беше прво народно гласање во земјата по соборувањето на претседателот Хосни Мубарак во Февруари.
XS
SM
MD
LG