Достапни линкови

logo-print

Дали телевизиското обраќање на Аасад ќе ги смири демонстрантите во Сирија?


Претседателот на Сирија, Башар Ел Асад денеска ќе има телевизиско обраќање на кое се очекува да соопшти дека се укинуваат вонредните мерки, по 48 години. Вчера владата на Сирија поденесе оставка, како знак на отстапка по двонеделните демонстрации во кои загинаа најмалку 60 луѓе. Обраќањето на Асад доаѓа откако Вашингтон побара од Сирија итни политички реформи.
XS
SM
MD
LG