Достапни линкови

logo-print

Груевски на средба со лидерите на Исламските верски заедници од Балканот


Премиерот Никола Груевски денеска ќе приреди ручек за учесниците на Петтата средба на лидерите на Исламските верски заедници на Балканот, што се одржува во Скопје. На средбата учествуваат претставници на исламските верски заедници од Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Косово, Албанија, Грција, Бугарија, Романија и Турција.
XS
SM
MD
LG