Достапни линкови

logo-print

АИ ги обвини силите на Гадафи за исчезнување луѓе


Амнести Интернешнал ги обвини силите на либискиот лидер Момаер Гадафи дека спроведуваат организирана кампања на присилно исчезнување на луѓе во обид да ја скршат опозицијата во земјата. Се прецизира дека постоела евиденција за 30 такви случаи и оти ништо не се знае за судбината на тие луѓе.
XS
SM
MD
LG