Достапни линкови

logo-print

Талибански напад во провинцијата Нуристан


Авганистанската полиција соопшти дека талибанските борци денеска презеле контрола врз една планинска област во североисточната провинција Нуристан. Се наведува дека по нападот на околу 300 талибанци авганистанската полиција била принудена да се повлече и оти притоа немало загинати.
XS
SM
MD
LG