Достапни линкови

logo-print

Еврокомесарот Штефан Филе во посета на Србија


Штефан Филе

Штефан Филе

Европскиот комесар за проширување Штефан Филе денеска ќе престојува во Белград, каде што ќе разговара со највисоките српски претставници. Пред посетата, тој изјави дека е можно Србија кон крајот на годинава да добие статус кандидат за членство во ЕУ. За време на посетата, Филе ќе има обраќање во српскиот парламент и ќе ја отвори меѓународната конференција по повод 20- годишнината од постоењето на европската програма Темпус за модернизација на високото образование.
XS
SM
MD
LG