Достапни линкови

logo-print

Инцидент во фабрика за оружје во Јемен, 70 загинати


Јемен , деновиве

Јемен , деновиве

Неколку силни експлозии одекнале од објектот за производство на муниција во јеменскиот град Јар, откако бунтовници упаднале во погоните, сведочат очевидци. Бунтовниците наводно влегле во објектот во Неделата. За сега не е позната причината за експлозиите, но сведоците велат дека луѓе бегале од погонот кога почнало пукањето. Портпарол на јеменската влада изјави дека 70 лица загинале, но за сега нема потврда за овие информации.
XS
SM
MD
LG