Достапни линкови

logo-print

Група севернокорејски морнари заминаа од Јужна Кореа


Јужнокорејските власти денеска испратија 27 севернокорејски морнари кон нивната матична земја. Нивниот брод, кој залута во јужнокорејските води минатиот месец, беше оштетен во бура. Северна Кореа побара сите 31 член на екипажот да бидат вратени, но официјален Сеоул одговори дека четворица морнари побарале да останат во Јужна Кореа. Враќањето на севернокорејските жители до сега се одлагаше поради лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG