Достапни линкови

logo-print

Ракетирања од Газа врз Израел


Израелската армија соопшти дека палестински милитанти од Појасот Газа истрелале две ракети во јужен Израел од кои имало само материјална штета. Во последнава недела се интензивираа престрелките меѓу израелските сили и милитантите во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG