Достапни линкови

logo-print

Обид за шврец на 40 питони во авион


Безбедносните служби на аеродромот во индонезискиот град Џакарта, спречиле обид на две лица да шверцуваат 40 питони во нивниот багаж. Змиите биле под седативи во торбите на двајца птаници од Кувајт, кои се обиделе да се чекираат за летот за Дубаи. Во Индонезија не се ретки обидите за шверц на животни, но 40 питони во авион било преамбициозно.
XS
SM
MD
LG