Достапни линкови

logo-print

Техеран против новиот комесар на ОН за човековите права во Иран


Официјален Техеран денеска ја критикуваше одлуката на Обединетите нации да назначат специјален пратеник кој ќе ги истражува обвинувањата за кршење на човековите правa во Иран. Техеран оцени дека станува збор за политички мотивиран потег кој бил донесен по голем американски притисок.
XS
SM
MD
LG