Достапни линкови

logo-print

Парламентот на Тибет во егзил ја прифати оставката на Далај Лама


Далај Лама

Далај Лама

Тибетанскиот парламент кој се наоѓа во егзил во Индија едногласно го прифати повлекувањето на Далај Лама од политиката, со што го отвори патот за ново раководство. Далај Лама ќе продолжи да биде лидер на Тибет преку неговата, како што е наведено, многу поважна духовна улога.
XS
SM
MD
LG