Достапни линкови

logo-print

Русија ја продолжи забраната на извоз на жито


Русија денеска соопшти дека до есен ќе ја продолжи забраната на извоз на жито. Оваа забрана се смета за главна причина за порастот на цените на храната што предизвика социјални нереди и револуции низ арапскиот свет. Русија ја воведе мерката по ланската суша која уништи четвртина од жетвата.
XS
SM
MD
LG