Достапни линкови

Милитантната група ИД одговорна за нападот во Париз


Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој е убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава. Францускиот претседател Франсоа Оланд најави „апсолутна претпазливост“ пред претседателските избори на 23 април.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG