Достапни линкови

logo-print

ОПЕК ќе решава за производството на нафта


На денешниот министерски состанок на ОПЕК во Виена треба да биде решено дали 14 членки на оваа организација ќе го намалат производството на нафта што би довело до зголемување на цените на овој енергенс. Цените на нафтата во светот паднаа за 4 насто пред денешниот состанок, а многумина експерти сметаат дека е нејасно каков ќе биде исходот од средбата во Виена.

XS
SM
MD
LG