Достапни линкови

logo-print

Во пожар во Турција загинаа 12 лица


илустрација

илустрација

Во пожарот што избувна во еден дом за ученици на југот на Турција загинаа 12 луѓе, додека над 20 била повредени, соопшти турските власти. Гувернерот на регионот Адана Махмут Демиртас изјави дека повредените биле пренесени во болница. Новинската агенција Анадолија јави дека пожарот избувнал во дом за ученици во средно училиште. За сега не е позната причината за пожарот.

XS
SM
MD
LG