Достапни линкови

logo-print

Црна Гора доби нова Влада


Новиот претседател на Владата на Црна Гора, Душко Марковиќ.

Новиот претседател на Владата на Црна Гора, Душко Марковиќ.

Собранието на Црна Гора попладнево ја избра 41-та Влада на чие чело за првпат застанува Душко Марковиќ. Владата и програмата што Марковиќ ја понуди беше поддржана од 41 пратеник на ДПС, СД, БС и албанската коалиција „Албанци одлучно.“ Марковиќ не се изјаснуваше, односно не гласаше.

XS
SM
MD
LG