Достапни линкови

logo-print

Шефот на австриската дипломатија Курц во Скопје


Министерот за надворешни работи Никола Попоски сo неговиот австриски колега Себастијан Курц во Скопје

Министерот за надворешни работи Никола Попоски сo неговиот австриски колега Себастијан Курц во Скопје

Сојузниот министер за Европа, интеграција и надворешни работи на Австрија Себастијан Курц престојува во работна посета на Македонија. Денеска тој ќе разговара со македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски по што ќе се одржат пленарни разговори меѓу делегациите на двете земји.

XS
SM
MD
LG