Достапни линкови

Заев од Јакимовски барал 250.000 евра?


Стевче Јакимовски,претседател на ГРОМ

Стевче Јакимовски,претседател на ГРОМ

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски го обвини лидерот на СДСМ Зоран Заев дека од него барал 250.000 евра.

– Ми даде ливче или не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат – рече Јакимовски, по синоќешниот митинг на СДСМ во Карпош.

Јакимовски и Заев во изминатиот период си упатија низа обвинувања за криминал и предавство.

XS
SM
MD
LG