Достапни линкови

Лавров во дводневна посета на Србија во декември


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе ја посети Србија на 12 и 13 декември, изјави за медиумите рускиот амбасадор во Белград, Александар Чепурин.

Во Белград Лавров ќе разговара со претседателот Томислав Николиќ, со премиерот Александар Вучиќ и со шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ.

На средбите ќе се разговара за билатералните односи и актуелни светски процеси како и ситуацијата во регионот, наведува весникот

XS
SM
MD
LG