Достапни линкови

logo-print

Претставничкиот дом на САД за обнова на санкциите против Иран


претседавачот на Комитетот за надворешни односи републиканецот Ед Ројс

претседавачот на Комитетот за надворешни односи републиканецот Ед Ројс

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес изгласа двопартиска легислатива за обнова на санкциите против Иран и за воведување нови санкции против сирискиот претседател Башар ал Асад. Законите се спонзорирани од претседавачот на Комитетот за надворешни односи републиканецот Ед Ројс, како и од демократскиот конгресмен Елиот Енџел. Сега Сенатот ќе мора да гласа за оваа легсилатива пред таа да му биде испратене на потпис кај претседателот на САД.

XS
SM
MD
LG