Достапни линкови

logo-print

Се урна руски воен авион во Средоземното Море


Рускиот носач на авиони Адмирал Кузњецов

Рускиот носач на авиони Адмирал Кузњецов

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион Миг-29 денеска се урнал во Средоземното Море во близина на сирискиот брег по полетувањето од носачот на авиони Адмирал Кузњецов. Министерството соопшти дека пилотот не е во опасност и е вратен на носачот на авиони, откако се катапултирал од авионот. Нема информации за причините за несреќата.

XS
SM
MD
LG