Достапни линкови

Се урна руски воен авион во Средоземното Море


Рускиот носач на авиони Адмирал Кузњецов

Рускиот носач на авиони Адмирал Кузњецов

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион Миг-29 денеска се урнал во Средоземното Море во близина на сирискиот брег по полетувањето од носачот на авиони Адмирал Кузњецов. Министерството соопшти дека пилотот не е во опасност и е вратен на носачот на авиони, откако се катапултирал од авионот. Нема информации за причините за несреќата.

XS
SM
MD
LG