Достапни линкови

logo-print

Во Австрија состанок за мигрантската криза


Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски

Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски

Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски ќе учествува на денешниот состанок на Централно европската одбранбена соработка посветен на мигрантската криза. На овој состанок што се одржува во австрискиот град Фрауенкирхен ќе учествуваат и министрите за одбрана на Австрија, Црна Гора, Чешка, Хрватска, Унгарија, Полска, Словачка и Словенија. Тие ќе ја разгледаат и безбедноснста ситуација во Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG