Достапни линкови

logo-print

Белград планира договор со Евроазиската економска унија


Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ изјави дека Белград планира да потпише договор за интегрирање со Евроазиската економска унија, предводена од Русија. Тој додаде дека неговата влада ќе работи на унификација на договорите со сите членки на таа унија. Србија исто така се надева да стане членка на Европската унија. Во Евроазиската економска унија членуваат: Ерменија, Беларусија, Казахстан, Киргизстан и Русија. Формирана е во минатата година.

XS
SM
MD
LG