Достапни линкови

Убиен американски војник во воена база во Кабул


Авганистански војник.

Авганистански војник.

Авганистанските власти велат дека вооружено лице кое носело униформа на авганистанската Армија убило најмалку еден војник на САД и повредило петмина други во авганистанска воена база во Кабул. Портпаролот на авганистанското министерство за одбрана, Давлат Вазари соопшти дека напаѓачот бил застрелан и убиен од страна на други меѓународни сили во базата во Кабул. Нападот се случил за време на посетата на меѓународни трупи на базата во Кабул.

XS
SM
MD
LG