Достапни линкови

Бејли: Важно е сите да гласаат, особено младите


Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли на лидерска средба со потписниците на Договорот од Пржино, 31 август, 2016.

Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли на лидерска средба со потписниците на Договорот од Пржино, 31 август, 2016.

Важно е сите граѓани со право на глас, особено младите да излезат и да гласаат на претседателските избори во САД и на предвреемните избори во Македонија, закажани за 11 декември, напиша на Твитер американскиот амбасадор Џес Бејли. Тој оваа порака им ја пренел вчера и на студентите од Универзитетот „Св. Климент Охридски“ во Битола, каде разговарал со студентите за изборите во САД.

XS
SM
MD
LG