Достапни линкови

Трамп: би се сретнал со Путин пред инаугурацијата


Американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп

Американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп

Американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека доколку биде избран би се сретне со рускиот претседател Владимир Путин и пред да биде инаугуриран во јануари идната година. Трамп постојано повторува дека му се восхитува на Путин. „Проблемот е во тоа што Путин не го почитува Обама“, изјави тој, наведувајќи дека односите меѓу Москва и Вашингтон биле во катастрофална ситуација. Во меѓувреме, демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон ја продолжи својата предизборна офанзива. Таа потроши милиони долари за реклами во Аризона, Мисури и Индијана, држави за кои се смета дека традиционално гласаат за републиканците.

XS
SM
MD
LG