Достапни линкови

logo-print

Притвор за надзорникот во Идризово кој продавал дрога


Архивска фотографија од запленета дрога во стан во Скопје.

Архивска фотографија од запленета дрога во стан во Скопје.

Полицијата поднесе кривична пријава против надзорник во затворот Идризово, поради сомнение дека набавил дрога за да ја продава на уживатели во затворот. Полицијата го сомничи дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

МВР соопшти дека за стореното кривично дело, судија на претходна постапка на надзорникот со иницијалиИ.Н. му одредил мерка притвор во траење од 30 дена.

Надзорникот во текот на октомври 2016 година, од засега непознато лице набавил поголема количина на хероин која ја чувал во својот дом, каде ја препакувал во помали количини по што ја внесувал во затворот и ја продавал на уживатели.

XS
SM
MD
LG