Достапни линкови

logo-print

Грчкиот остров Лезбос под товарот на мигрантите


Неколку месеци по договорот меѓу ЕУ и Турција за затворање на рутата која лани ја искористија над милион мигранти, сега чамци полни со нив ретко пристигнуваат на грчкиот остров Лезбос. На големиот мигрантски бран потсетуваат само портокаловите појаси за спасување и издишаните чамци.

XS
SM
MD
LG