Достапни линкови

logo-print

Собраниската седница за буџетот на 17 октомври


Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски за 17 октомври го закажа почетокот на 125 седница на која пратениците треба да расправаат за предлог буџетот за 2017 година. Владата го достави до Собранието предлог буџетот откако и беше вратен на разгледување по завршување на амандманската расправа во Собранието. Расправата за предлог буџетот на пленарната седница може да трае најмногу пет дена.

XS
SM
MD
LG