Достапни линкови

Обама: Трамп не е искрен


Американскиот претседател Барак Обама побара од гласачите да ја отфрлат „темната и песимистичка визија“ за Америка што ја претставува републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп. Неговиот говор на митингот за поддршка на Хилари Клинтон беше нарушен од неколкумина демонстранти.

Категории

XS
SM
MD
LG