Достапни линкови

logo-print

Илјадници на граѓанскиот марш предводен од опозицијата


Илјадници луѓе денеска земаа учество во граѓанскиот марш во организација на опозицијата. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев порача дека марширале за подобар живот за сите, а нивното оружје е нивниот глас. Останатите говорници порачаа дека е време Македонија да стане земја каква што граѓаните сакаат да биде.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG