Достапни линкови

logo-print

Лидерот на републикаците Рајан веќе нема да го брани Трамп


Пол Рајан

Пол Рајан

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес републиканецот Пол Рајан изјави дека нема да го брани републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп по неговите коменатри за жените кои предизвикаа широка осуда во земјата. Рајан рече дека тој веќе нема да биде дел од кампањата на Трамп за изборите на 8 ноември. Тоа, како што прецизира, не значи дека тој ја повлекува и неговата поддршка за Трамп, но исто така и дека веќе нема да го брани. Трамп на ова преку Твитер му порача на Рајан дека не би требало да си го губи времето борејќи се за него.

XS
SM
MD
LG