Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд.

Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд.

Температурата ќе достигне до 19 степени.

Во текот на следната работна недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои се очекува да бидат пообилни во понеделник и во вторник. Ќе има и услови за ретка појава на грмежи, особено во вторник

XS
SM
MD
LG