Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност


Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 14 до 20 степени.

Во Скопје претпладне ќе има умерена облачност, а попладне се повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од седум до 17 степени.

Во недела ќе има позначителен пораст на дневната темпеартура.

Потоа до средината од работната недела ќе има повремени врнежи од дожд поинтензивни од вторник попладне и во среда.

XS
SM
MD
LG