Достапни линкови

logo-print

Граѓански марш на СДСМ на 11 Октомври


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска најави повика на граѓански марш кој ќе се одржи на 11 Октомври. Тој ги повика сите граѓани да маршираат за слобода, за повисоки плати и работни места. На прес конференцијата поддршка му дадоа, актери, музичари и други личности од јавниот живот.

XS
SM
MD
LG