Достапни линкови

logo-print

Нобеловата награда за мир за колумбискиот претседател Сантос


Норвешкиот Нобелов комитет денеска во Осло соопшти дека годинашниот добитник на Нобеловата награда за мир е колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос. Тој ја доби за постигнувањето мировен договор со бунтовниците од движењето ФАРК за ставање крај на 52 годишната граѓанска војна во таа земја.

XS
SM
MD
LG