Достапни линкови

logo-print

Денеска Нобеловата награда за мир


Националната четворка за дијалог во Тунис

Националната четворка за дијалог во Тунис

Денеска во Осло ќе биде соопштен годинашниот добитник на Нобеловата награда за мир. Оваа година има 367 кандидати, од кои 228 поединци и 148 организации. Станува збор за најголем број кандидати од почетокот на доделувањето на оваа награда во 1901 година. Ланинаградата и беше доделена на Националната четворка за дијалог во Тунис за успешната транзиција на таа земја кон демократија.

XS
SM
MD
LG