Достапни линкови

logo-print

Експлозија во близина на аеродромот во Истанбул


Гувернерот на провинцијата Истанбул, Васип Сахин изјави дека пет луѓе се повредени во експлозија во близина на полициска станица во Истанбул предизвикана од бомба која била закачена на моторцикл. Денешната експлозија се случила во населбата Јенибосна, на околу еден километар од аеродромот Ататурк во Истанбул.

XS
SM
MD
LG