Достапни линкови

logo-print

Прв студентски референдум на УКИМ


На дваесет факултети во Скопје се отворени гласачките места на првиот студентски референдум, на кој студентите треба да кажат дали Студентскиот парламент треба да остане невладина организација каква што е во моментот. Од Студентски Пленум се задоволни од процесот на гласање и излезноста.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG