Достапни линкови

logo-print

ММФ предупредува на геополитички тензии


ММФ ја остави непроменета прогнозата за светскиот економски раст, но предупреди дека стагнацијата ќе ги зајакне популситичките движења против слободната трговија и миграцијата.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG