Достапни линкови

logo-print

Студентски референдум за СПУКМ


Студентскиот пленум го најави утрешниот неформален референдум на кој студентите ќе одлучат дали СПУКМ ќе остане невладина организација. Пленумци сметаат дека Студентскиот парламент треба да биде дел од УКИМ за да се зголеми контролата на парите кои оваа организација ги троши.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG