Достапни линкови

logo-print

Богатите држави ги затвораат очите за бегалската криза


Амнести интернешенел ги обвини богатите земји дека покажуваат целосно отсуство на лидерство во справувањето со бегалската криза. Во годишниот извештај објавен денеска се наведува дека само 10 земји имаат згрижено 56 проценти од бегалците во светот и оти тие се едни од најсиромашните.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG