Достапни линкови

logo-print

Мал одѕив на референдумот во Унгарија за мигрантите


Скоро сите унгарци кои вчера гласаа на референдумот ги отфрлија квотите за мигрантите, поставени од Европската унија. Меѓутоа, одѕивот беше премал за да може гласањето да биде важечко. Ова е своевидно разочарување за премиерот Виктор Орбан кој се надевше на јасна победа против Брисел.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG