Достапни линкови

logo-print

Анонимно пријавување нерегуларности на изборниот процес


Александар Кирацовски

Александар Кирацовски

Сите вработени во јавниот сектор ќе можат јавно или анонимно да пријават проблем, злоупотреби, неправилности и нерегуларности поврзани со изборниот процес, но и да се информираат за сите прашања поврзани со работата преку веб страницата dzm-mioa.mk, најави денеска дополнителниот заменик на министер за информатичко општество и администрација Александар Кирацовски.

- Сите заедно мора да направиме се предвремените парламентарни избори закажани за 11. декември да го отсликаат реалното расположение на граѓаните. За таа цел, цврсто сум решен да ги заштитам вработените во државната и во јавната администрација од притисоците, уцените, заканите што се вршат врз нив. Порачувам на секој кој има намера тоа да го прави, да не се осмели, бидејки кривично ќе одговара, порача Кирацовски.

XS
SM
MD
LG