Достапни линкови

logo-print

Факли пред Собрание за поддршка на СЈО


Со запалени факли околу исцртаниот часовник кој симболично го означува истекот на времето на оваа власт, заврши собирот на Шарената револуција пред Собранието на Македонија. „Вашето време истече, дојде времето на Специјалното јавно обвинителство“, е пораката што ја испишаа претставници на Шарената револуција на улицата пред Собранието. Околу три илјади граѓани денеска излегоа на собир за поддршка на Специјалното јавно обвинителство. Причина за денешниот собир е неколкудневната собраниска комисиска расправа на која обвинителката Катица Јанева одговараше на пратенички прашања.

XS
SM
MD
LG