Достапни линкови

logo-print

Два земјотреса ја погодија Јапонија


Два земјотреса денеска ја погодија Јапонија, но властите соопштија дека нема опасност од цунами. Првиот земјотрес со сила од 5,5 степени го зафати јужниот брег на северниот јапоснки остров Хокаидо. Седум минути потоа следуваше уште ден од 5,7 степени кој го погоди јужниот јапонски остров Окинава. Засега нема извештаи за евентуални жртви.

XS
SM
MD
LG