Достапни линкови

logo-print

Во Будимпешта потрага по осомничениот за вчерашната експлозија


Унгарските власти покренаа голема потрага по човекот осомничен дека активирал рачно направена бомба во центарот на Будимпешта. Во експлозијата сериозно биле ранети двајца полицајци. Полицијата распиша награда од 37 илјади долари за информација која ќе доведе до апсење на лицето кое било на возраст меѓу 20 до 25 години. Се уште не јасно кои биле неговите мотиви за нападот.

XS
SM
MD
LG