Достапни линкови

logo-print

Двајца полицајци повредени во силна експлозија во Будимпешта


Будимпешта

Будимпешта

Двајца полицајци беа повредени во силна експлозија што го потресе центарот на главниот град на Унгарија, Будимпешта. Засега неидентификуваната експлозија се случила синоќа пред полноќ, а повредените полицајци патролирале низ центарот. Полицијата го истражува случајот.

XS
SM
MD
LG