Достапни линкови

logo-print

Коѕиас во Њујорк ќе се сретне со Нимиц


Никос Коѕиас

Никос Коѕиас

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во петок во Њујорк ќе се сретне со медијаторот на ОН во спорот за името, Метју Нимиц.

Ова денеска го јави грчката државна телевизија ЕРТ повикувајќи се на извори во грчкото Министерство за надворешни работи.

Според истите извори на состанокот ќе се разговара и за, како што наведуваат „политичките проблеми во Скопје“.

- „Ако не се стабилизира состојбата и ако соседната земја не добие влада не можете да имате соговорник за да се напредува во вакви прашања, ја цитира ЕРТ изјавата на изворот од грчкото МНР.

XS
SM
MD
LG